MENU
» Aktualności » Google wprowadza kary za niedostosowanie strony mobilnej!

Gdyby nie użytkownicy nie byłoby Google. Brzmi banalnie, jednak zdanie to idealnie pokazuje jakie były determinanty działań, które powziął internetowy gigant. W związku z rosnącą ilością wyszukiwań z urządzeń mobilnych, Google wprowadziło istotne zmiany, które mają na celu poprawić użyteczność wyników i sprawić by witryny wyświetlane na urządzeniach przenośnych stały się bardziej przyjazne dla grupy użytkowników, korzystających ze smartphonów. Jednocześnie na serwisy, które nie dostosują się do nowych wymogów będą nakładane kary. Warto jak najszybciej sprawdzić czy użytkownik, który bezpośrednio z wyników wyszukiwania przejdzie na mobilną wersję Twojej witryny nie natrafi na nachalne, pełnoekranowe reklamy i będzie miał łatwy dostęp do przydatnej dla niego treści.

Techniki, z których należy zrezygnować, aby uniknąć kary za niedostosowanie strony mobilnej do nowych wymogów Google to:

  • pop-up’y zakrywające główną treść serwisu, które pojawiają się zarówno po bezpośrednim przejściu do witryny jak i podczas jej przeglądania;
  • reklamy, które użytkownik musi zamknąć, aby przejść do treści zamieszczonych w witrynie;
  • układ strony, w którym tekst wyświetla się od razu po wejściu w witrynę (bez potrzeby przewijania) i układ ten przypomina okienko reklamowe.

Oczywiście Google dopuszcza sytuacje, w których dane serwisy nie będą karane jak m.in.: wyświetlanie informacji, które są niezbędne ze względów prawnych czy banery, które zajmują odpowiednią ilość miejsca wyznaczonego na danej stronie internetowej oraz są łatwe do zamknięcia.

W związku z uruchomieniem przez Google nowego sygnału rankingowego, który działa w mobilnych wynikach wyszukiwania, niedostosowanie strony, wyświetlanie inwazyjnych, pełnoekranowych reklam będzie miało bezpośredni wpływ na pozycję Twojej witryny. Tworząc mobilne strony internetowe należy pamiętać o ich użytkownikach i odpowiadać na ich potrzeby.

Jeżeli zastanawiasz się jak poprawić użyteczność Twojej witryny oraz w jaki sposób uniknąć kar nakładanych przez Google skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.

http://q-f.pl/kontakt/